koty do adopcji,adopcja kota, kot szuka domu, oddam kota
Region: Rasa:
DODAJ OGŁOSZENIE »
Adopcja kota: dodaj ogłoszenie oddam kota - koty do adopcji!
kot (lub koty) do adopcji. Oddam kota: dachowiec,,dwubarwne,  adopcja zwierząt
Dodano: 13/09/2017, woj. śląskie
Rasa: dachowiec
Umaszczenie: dwubarwne
Imię: Jaś i Księżniczka
Płeć: kocurek i kotka
Maść: bury pręgowany (Jaś), point (Księżniczka)
Data urodzenia: początek 07.2017
Stosunek do kotów: zabawowy
Stosunek do psów: cenią sobie ich towarzystwo
Sterylizacja: wymagana umową adopcyjną
Szczepienia: tak
Do domu wychodzącego: tylko w wypadku zabezpieczenia ogrodu, tak by kot sam nie mógł go opuścić
Podstawowe warunki adopcji: wizyta przedadopcyjna, podpisanie umowy, przy adopcji do mieszkania - zabezpieczenie okien/ osiatkowanie balkonu, przy adopcji do domu - zabezpieczenie ogrodu przed wydostaniem się kota bez opieki poza ogrodzenie.

Opis: Te dwa kociaki zostały przygarnięte z ogródków działkowych, gdzie urodziła je ich półdzika mama. Nie miałyby szans na życie kotów wolnożyjących ze względu na wrodzone uszkodzenie móżdżku, które początkowo sprawiało, że każdy ruch był wyzwaniem. Takie maluchy są łatwą ofiarą innych drapieżników. Jednak trafiły do Fundacji i pod opiekę wolontariuszki miały szanse w bezpiecznym środowisku się rozwijać. Wrodzona dysplazja móżdżku jest chorobą niepostępującą. Kocięta czują, widzą i myślą, jak każdy innych kot, jednak gdy przychodzi do wykonania ruchu pojawia się problem, bo narząd (móżdżek) który odpowiada między innymi za orientację kończyn i pozycji ciała w przestrzeni oraz za utrzymanie równowagi u nich uległ uszkodzeniu jeszcze w trakcie życia płodowego (przyczyną mogą być przeżyte przez matkę choroby zakaźne, zatrucie, niedożywienie, itd). Z każdym dniem jest coraz lepiej, jednak przyszły właściciel musi mieć świadomość, że Księżniczka i Jaś nigdy nie będą w pełni sprawne jak koty ze zdrowymi móżdżkami. Ich niedobory objawiają się drżeniami zamiarowymi, kiwaniem, czasem wywracaniem. Objawy nasilają się w chwilach stresu i podekscytowania. Nasze małe "Kiwaczki" nie wymagają żadnego leczenia, klinicznie pod każdym innym względem są zdrowe. Ważna jednak jest pełnowartościowa dieta i bezpieczne otoczenie. Szukamy im wspólnego domu ze względu na to, że Księżniczka i Jaś są dla siebie równowartościowymi współtowarzyszami zabaw i równą konkurencją do wspólnych zasobów jakim jest człowiek czy miski. Zabawy, wyścigi zapasy z dnia na dzień pozwalają wyuczyć się ich ciałom kontroli nad wykonywanymi ruchami. Księżniczka jest bardzo kontaktową kotką, lubi spać koło człowieka, psa i się przytulić, Jednym dotknięciem powoduje się u niej mruczenie. Uwielbia zabawy i towarzyszenie w kuchni. Jaś, jak prawdziwy facet, śpi z człowiekiem jak ma ochotę, a jak nie znajduje sobie miejsce na uboczu jego ulubioną piesczotą jest głaskanie po grzbiecie. Z dnia na dzień staje się coraz bardziej towarzyski. Oba kociaki załatwiają się do kuwetki.

Zwierzak jest podopiecznym Fundacji Ratującej Zwierzęta Bezdomne “Szara Przystań”. Aby go zaadoptować zapoznaj się z warunkami adopcji, które są dostępne na stronie internetowej www.szara-przystan.pl
W miarę możliwości dowozimy zwierze do nowego domu.
kontakt z ogłoszeniodawcą »
spc.gif, 0 kB
tel. 502311695
« wróć do listy
Treść odpowiedzi na ogłoszenie:


Twój e-mail:

© 2008 svarte.pl