koty do adopcji,adopcja kota, kot szuka domu, oddam kota
Region: Rasa:
DODAJ OGŁOSZENIE »
Adopcja kota: dodaj ogłoszenie oddam kota - koty do adopcji!
kot (lub koty) do adopcji. Oddam kota: ,,,  adopcja zwierząt
Dodano: 24/12/2017, woj. śląskie
Będzie dziko. Będzie groźnie. Krzykliwie, dramatycznie i fukliwie. Z przytupem, ze zjeżonym kocim włosem i zdecydowanie nie różowo. Na bok odłóżmy wszelkie miłe przymiotniki.
Chociaż, jak się na nie popatrzy... miękną te kolana...
A gdy je poznasz...
Różowonoska i Czarnonoska. Oto Zołzy Dwie. Siostry. Gdy zajrzysz do klatki, a braknie Ci determinacji i zrozumienia, pewnie uciekniesz. Zniechęcony, przestraszony, po prostu na 'nie'. Ale wiedz, że wtedy możesz przegapić coś niezwykłego. To tak jak ze znajomościami, które przekreślasz, a potem żałujesz. Nie dając im szansy, nawet tylko na zapoznanie, możesz potem żałować! Tak - fukają. Tak - wyglądają na dzikie. Nie - nie zjedzą Cię. Ale tak - wyglądają, jakby chciały. Tylko, że...
Wystarczy je porwać na ręce. Przy akompaniamencie syków wyciągnąć z klatki, nie wystraszyć się. Dać szansę. Wziąć na kolana. Zacząć głaskać. Odczekać chwilę. I... usłyszeć mruczenie. Tak, właśnie tak. Te dwie małe zołzy, które przed chwilą robiły wszystko, żeby zniechęcić człowieka do siebie, które wbijały się w najdalszy kąt, prychały, patrzyły groźnie - teraz mruczą. Cichutko, niepewnie, ale jednak! Pozostają czujne, ale na parę momentów pozwalają sobie na odprężenie. Podoba im się głaskanie, choć pewnie za nic w świecie się do tego nie przyznają. Robi się magiczne. Patrzeć jak się przełamują, otwierają - bezcenne. I pomyśl, że mogło Cię to ominąć. Tylko dlatego, że one - ze strachu - tak uparcie próbują pokazać jakie są groźne, a Ty w to uwierzyłeś. Ich syk i fuk to prośba 'nie krzywdź mnie'.
Nie są to łatwe kotki. Ale potrzebują szansy! Inaczej na zawsze pozostaną w schronisku. Wymagają bardzo dużo czasu, cierpliwości. Oswojenia. Doświadczenia. Ich oswajanie może potrwać tydzień, miesiąc, a może rok lub kilka. Potrzeba mnóstwo determinacji i zrozumienia. Potrzeba domu z wielkim sercem. Kociarza z ręką do kotów. Nie muszą zamieszkać razem, mogą znaleźć oddzielne domy, jednak powinny być w tych domach jakieś kotki do towarzystwa. Czy zdarzy się cud? Różowonoska i Czarnonoska. Zapamiętaj te imiona...
Są zaszczepione, wysterylizowane, zaczipowane, mają około pół roku. Przebywają w Miejskim Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Katowicach. Szukają domów bardzo cierpliwych i odpowiedzialnych.
Kontakt w sprawie adopcji: 889 771 107 / niekochane@gmail.com
kontakt z ogłoszeniodawcą »
spc.gif, 0 kB
« wróć do listy
© 2008 svarte.pl