Jak postępować z kotem?

******

Bardzo prosimy by nie krzyczeć na koty, nie bić ich i nie straszyć. Nie pomoże to w zdobyciu zaufania ze strony naszego mruczka, a doprowadzi do tego, że kociak będzie nas unikać i się nas bać.

 

Decyzję o adopcji zwierzaka najlepiej podjąć konsultując się z rodziną. Warto dopasować zwierzę i jego temperament do naszego stylu życia i warunków mieszkaniowych.

 

Mamy świadomość, że wielu z Państwa podejmuje decyzję o adopcji pod wpływem impulsu, gdy zobaczy któregoś kotka w ogłoszeniu. Warto jednak dopasować temperament zwierzęcia do swojego trybu życia. Jeśli odradzamy Państwu jednego, a namawiamy na adopcję innego zwierzęcia to tylko i wyłącznie dlatego, że znamy i obserwujemy naszych podopiecznych oraz staramy się dopasować zwierzęta do nowych właścicieli.

 

Niestety bardzo często decyzja pokierowana TYLKO I WYŁĄCZNIE wyglądem nie jest właściwa. Oddanie kota do schroniska to wielki stres dla zwierzęcia. Trafia ono z miejsca, gdzie jest mu lepiej do schroniska – znów jest samotne i wzrasta u niego poziom stresu.

Tu pojawi się więcej informacji

Jesteśmy chętni, aby wesprzeć  Państwa i udzielić porad w pierwszych chwilach po adopcji i rozwiać Państwa wątpliwości. W przypadku gdy pojawia się jakiś poważny problem z zachowaniem kotka prosimy by jak najwcześniej nas o tym poinformować. Często w porę podjęte działanie szybko eliminuje niewłaściwe zachowania. Prosimy by nie czekać aż sytuacja wymknie się spod kontroli.

 

W razie potrzeby prosimy telefonować pod nr:  793-993-779 – Iwona codziennie w godzinach 8-20. Bardzo prosimy o szanowanie tego czasu i kontaktowanie się w tych godzinach. Jeśli ma być to kontakt po 20-ej to tylko w bardzo uzasadnionych przypadkach.

 

Jeśli potrzebują Państwo konsultacji ze specjalistą od kocich zachowań (behawiorysta) postaramy się skierować do właściwej osoby.

Konsultacje takie są odpłatne, ale najczęściej tańsze w przypadku zwierząt adoptowanych ze schroniska. Podpowiemy do kogo się udać. Jeśli my nie będziemy w stanie to specjaliści na pewno pomogą.